Виховна година

 

                                                          


Виховні заходи   7-Б клас


Любі мої учні! Прошу вас вчасно ознайомлюватися з матеріалами для подальшого обговорення та узагальнення інформації при зустрічах з вами в онлайн



18 травня День боротьби кримськотатарського народу за права.





08.05





Вже друга поспіль річниця перемоги над нацизмом відзначається в умовах повномасштабної збройної агресії рф проти України. За цей час кремлівський режим повною мірою проявив свою злочинну сутність.
    Цьогорічне відзначення в Україні Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і спільно з країнами Євросоюзу Дня Європи є демонстрацією об'єднаних з країнами-партнерами зусиль задля відновлення миру через перемогу над державою-агресором та подолання піднесеного москвою до рівня державної ідеології тероризму.
    Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна цього внеску – надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років серед українців та інших народів, які жили на території України. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб.

    Ми добре розуміємо ціну війни й те, що справедливий мир може бути тільки після Перемоги!


05.05  Про булінг






Поширення отруєнь грибами, рослинами та їх насін­ням. Профілактика харчових отруєнь





24.04

В зв`язку з покращенням погодних умов, діти більше часу перебувають на вулиці. Нагадую про мінну безпеку, особливо при знаходженні за межами населених пунктів.








22.04  День землі




Турбота про нашу планету - це не лише одноденна акція в День Землі. Кожного дня ми повинні мінімізувати свій негативний вплив на навколишнє середовище.🌏
        Щорічно День Землі відзначається 22 квітня, а дата обрана не просто так. Відомо, що в 1969 році в Каліфорнії стався витік нафти і кілька мільйонів рідини опинилися в океані. В результаті величезна кількість представників морської фауни загинули, а сама катастрофа помітно вплинула на економіку США.
        Через рік, 22 квітня 1970 року, сенатор штату закликав американців взяти участь в екологічній акції за захист навколишнього середовища. Кілька років День Землі був національним святом, а потім став міжнародним. У 2009 році ООН офіційно оголосила 22 квітня Міжнародним Днем Матері-Землі.
        Найцікавіша і важлива традиція 22 квітня - дзвін у Колокол Миру. Таких пам'ятників кілька і встановлені вони в різних містах.На пам'ятнику можна побачити напис: "Хай живе загальний мир у всьому світі". Хай поскоріше прийде довгождана Перемога та Мир в нашу країну.

🇺🇦Дбаємо про квітучу та мирну Україну разом. Будьмо екологічно свідомими та відповідальними перед нашою планетою.


Правила пожежної безпеки





14.04 Класна година 





Викторина "Великдень: обряди та традиції" 



04.04 Всеукраїнський день здоров'я





24.03 Правила безпечної поведінки під час весняних канікул









10.03 До дня народження Тараса Шевченко



Вікторина



03.03 Цивільна оборона на захисті життя









24.02  Рік незламності







16.02 День  єднання України






7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це буде вже 20 День безпечного Інтернету. День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.





29 січня в Україні буде відзначатися День пам'яті Героїв Крут.
        У цей день ми згадуємо про юнаків із 1-ї Української військової школи імені Богдана Хмельницького та Студентського куреня імені січових стрільців, які в далекому 1918 році мужньо обороняли УНР від більшовицьких військ.                          Пропонуємо більше дізнатися про обставини бою під Крутами за допомогою:
1) онлайн екскурсії до Меморіального комплексу «Пам'яті Героїв Крут»: https://storymaps.arcgis.com/.../4dac8663c20948ffbe9e7e8b...
2) відеовиступу-презентації, підготовленого Дергачовою Алісою (Верхньоторецький НВК Очеретинської ВЦА) у межах проміжної сесії - конференції: https://youtu.be/RK47-j_shCA

За цим посиланням на онлайн-вікторину можна перевірити свої знання про Героїв Крут: https://learningapps.org/watch?v=p5etcib7j23 . Зверніть увагу! Для отримання сертифікату треба внести до синього прямокутника register своє прізвище та ім'я.






Запрошуємо вас відвідати віртуальну виставку «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії».
Інструкція «Як користуватися матеріалами виставки»:
Крок 1: перейдіть за посиланням https://memory.kby.kiev.ua/ на сайт проєкту, клікніть на напис «Віртуальна виставка».
Крок 2: Ви потрапили у вступний розділ виставки. Подивиться 3D панораму. Натисніть на вікно у верхньому правому кутку та прослухайте коментар екскурсовода.

Крок 3: натисніть на жовту крапку на схемі виставки (у нижньому лівому кутку) та перейдіть до наступного розділу. Зверніть увагу, що краще обирати наступну крапку / розділ за годинниковою стрілкою.


20.01 2023

До Дня Соборності України

>>>інтерактивна карта-плакат до Дня Соборності України












13.01.2023

«Народні традиції зими»






13 січня в Україні святкують Щедрий вечір або Маланки. Церква відзначає День пам'яті преподобної Меланії (в народі – Маланки).

     Цього дня прийнято після заходу Сонця щедрувати й переодягатися у фольклорних персонажів: Василя, Маланку, діда, бабу, цигана з циганкою, козу і чорта. Раніше щедрівники в костюмах ходили від хати до хати, співали пісень, веселили господарів танцями та жартівливими сценками. А ось вранці 14 січня, хлопці посівають й так вітають господарів з Новим роком. Якщо господарі 13 січня не скупилися на смаколики для щедрувальників, то це обіцяло їм щастя та добробут










14.12.2022


14 грудня - День вшанування пам'яті ліквідаторів на ЧАЕС.
Наша країна, як ніхто знає, які страшні наслідки залишає по собі аварія на атомних станціях. Сотні тисяч смертей, тисячі кілометрів спустошеної землі, міста, до яких ніколи не повернуться люди.

Низький уклін та шана тим,хто ціною свого життя у 1986 врятував світ від загибелі








01.12.2022



1 грудня світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У цей день по всьому світу люди виражають підтримку хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, привертають увагу громадськості та ЗМІ до вирішення проблеми епідемії, боротьби з проявами дискримінації хворих, толерантного ставлення до них







25.11.2022


Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам'ять жертв Голодоморів. 2022 року це буде 26 листопада.


Цього року вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбуватиметься під час повномасштабної війни Росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже Росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв.

Тому українців закликають приєднатися до акції "Запали свічку". 

Де б ви не були — вдома, в будь-якому регіоні України чи за кордоном, ввечері 26 листопада потрібно запалити вогник у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом.












14.11-18.11 Тиждень безпеки дорожнього руху 

"Безпечна дорога в умовах воєнного стану"

18.11. Єдиний національний урок на тему "Безпечна дорога додому в рамках національного проєкту "Безпечна країна"










11.11.

"Від енергоефективності у побуті до електронезалежності в країні!"








04.11

"Причина пожежі - недбалість!" бесіда щодо запобіганню пожеж




21.10


Правила поведінки під час осінніх канікул 2022





Бесіди з мінної безпеки







14  жовтня     "Захисникам і  захисницям  шана  й дяка "













07  жовтня   Міжнародний день Доброти.












30.09.2022


Сьогодні День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту, найбільшого інтернаціонального цвинтара в Україні.

🔶 В історії людства є події, трагічність яких з відстані років набирає набатного звучання, застерігаючи суспільство від їх повторення. Одна з таких найтрагічніших сторінок історії – трагедія Бабиного Яру.

🔶 81 рік тому, наприкінці вересня – початку жовтня 1941 року, на колишній київській околиці у Бабиному Яру фашистами було розстріляно сотні тисяч людей, головним чином євреїв. Але й пізніше саме сюди, у Бабин Яр, привозили на страту – людей різних національностей, військових і цивільних. Загибель єврейського населення стала частиною загальної трагедії, яку пережив увесь багатонаціональний народ України.


Ба́бин Яр — урочище на північно-західній околиці Києва, – символ «Голокосту від куль». На жаль, цей урок пройшов повз деяких представників людства. У 2022 нелюди вдруге розстріляли тих, хто там навічно похований - здійснили масований ракетний обстріл меморіалу.
Забуттю не підлягає!



23.09.2022
                                      Добрий день, любі діти!

Виховна година "Ми хочемо у мирі жити"

     Міжнародний день миру відзначається щорічно 21 вересня. Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. І в 2022 році Україна величезною ціною бореться проти російської агресії, щоб наші нащадки ніколи не знали війни.




Міжнародний день миру був заснований ООН для того, щоб підкреслити важливість миру між усіма країнами і безглуздість воєн. Раніше свято відзначалося в третій вівторок вересня, оскільки в цей день проводилася щорічна сесія Генеральної Асамблеї ООН. З 2002 року свято відзначається в одну і ту ж дату - 21 вересня.




Посилання:   https://youtu.be/cilekmOou5E

16.09.2022 

Порядок дій та правила поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів








Пам’ятка 

про правила поводження в разі виявлення

підозрілих вибухонебезпечних предметів

 

                                                                     УВАГА! Сьогодні терористичні акти здійснюються з використанням вибухових пристроїв і предметів, часто замаскованих під авторучки, мобільні телефони, гаманці, міні-магнітофони, дитячі іграшки, поміщених у звичайні портфелі, сумки, банки, пакунки і залишених у багатолюдних місцях.

Поводження з вибухонебезпечними предметами вимагає граничної уваги і обережності.

 

ВІД ТВОЇХ ПРАВИЛЬНИХ ДІЙ ЗАЛЕЖИТЬ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ТВОЄ І ОТОЧУЮЧИХ!

 

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

  • наближатися до предмета; 

  • пересувати його або брати в руки; 

  • розряджати, кидати, ударяти по ньому; 

  • розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет; 

  • приносити предмет додому, у табір, у школу.

 

При знаходженні вибухонебезпечного пристрою:

 

  • негайно (з безпечного місця) повідомте чергові служби МНС (тел. 101), міліцію (тел.102); 

  • не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей; 

  • припиніть усі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета;  

  • не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);  

  • дочекайтеся прибуття фахівців, укажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

 

У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій і Вас евакуюють:

 

·одягніть одяг із довгими рукавами, щільні брюки та взуття на товстій підошві. Це може захистити від осколків скла;

·візьміть документи (паспорт, свідоцтво про народження дітей тощо), гроші;

·під час евакуації слідуйте маршрутом, указаним органами, які проводять евакуацію. Не намагайтеся «зрізати» шлях, тому що деякі райони або зони можуть бути закриті для пересування;

·тримайтеся подалі від ліній енергопостачання, що впали.

 

Якщо Ваш будинок (квартира) опинилися поблизу епіцентру вибуху:

 

·обережно обійдіть усі приміщення, щоб перевірити чи немає витоків води, газу, спалахів і т.п; у темряві в жодному випадку не запалюйте сірника або свічки – користуйтеся ліхтариком;

·негайно вимкніть усі електроприлади, перекрийте газ, воду;

· з безпечного місця зателефонуйте рідним і близьким, стисло повідомите про своє місцезнаходження, самопочуття;

·перевірте, як ідуть справи в сусідів – їм може знадобитися допомога.

 

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.













МІННА БЕЗПЕКА: 

Ці правила має знати кожен!


Земля приховує безліч небезпечних знахідок, наштовхнутися на які можна в найнесподіваніших місцях. Їх активація відбувається від найменшого зовнішнього впливу: удар, тертя, струс, нагрівання. Знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя. Адже основною причиною нещасних випадків є грубе порушення елементарних правил безпеки: спроби взяти в руки, пересунути або розібрати предмет, биття по ньому, кидання у відкритий вогонь або у воду.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  1. Торкатися знайденого предмета, пересувати його або робити з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати або знешкодити його.
  2. Проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання ґрунту.
  3. Палити, користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати.
  4. Користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо).
  5. Заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, намагатися чимось накрити або здійснювати інші дії на нього: звукові, світлові, теплові, механічні та ін.
  6. Допускати скупчення людей безпосередньо поруч зі знайденим предметом.

ЩО РОБИТИ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ?

  1. Зупиніться, нічого не чіпайте. Зберігайте спокій, уникайте паніки. Запам’ятайте місце виявлення предмета.
  2. Попередьте про виявлений предмет осіб, які поруч.
  3. Якщо ви або люди навколо виконують якісь роботи – негайно припиніть їх.
  4. Відійдіть самі і відведіть людей поруч якнайдалі (не менше 100 м) від знайденого предмета. Водночас відходити необхідно тим самим маршрутом (бажано слід у слід), яким ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися необхідно колоною по одному й так само, слід у слід.
  5. Повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи і спеціальні служби за телефонами 101 зі 102 (повідомлення необхідно робити без поспіху, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета).
  6. По можливості до прибуття правоохоронних органів або спеціальних служб вживіть заходів щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей. Негайно повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи або спеціальні служби.

Особливу увагу й пильність треба приділяти:

  • колишнім військовим позиціям і оборонним укріпленням;
  • контрольним дорожнім пунктам;
  • місцях переправ через водні перешкоди;
  • залишкам військової техніки;
  • вузьким місцям, де неможливо обійти або об’їхати перешкоду;
  • ґрунтовим дорогам і узбіччю доріг із твердим покриттям;
  • необробленим ділянкам землі;
  • будинкам і спорудам, покинутим місцевими жителями.

У громадському транспорті (особливо в потязі) звертайте увагу на залишені сумки, портфелі, згортки та інші безхазяйні предмети.

У під’їзді будинку звертайте увагу на сторонніх людей і незнайомі предмети. Як правило, вибуховий пристрій у будівлі закладають у підвалах, на перших поверхах, біля сміттєпроводів, під сходами.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!!!

Завжди зберігайте спокій, уникайте паніки! Це допоможе запобігти жертвам й дати можливість спецслужбам діяти ефективно!

Ніколи не заходьте в райони, позначені знаком мінної небезпеки «НЕБЕЗПЕЧНО, МІНИ» (DANGER, MINES / УВАГА, МІНІ)!

У разі перебування в небезпечних районах усі знаки, що викликають сумнів, необхідно розглядати як попередження про небезпеку.



Єдиний Олімійский урок 

7-Б 

Пʼятниця, 9 вересня
































27.05.2022

                      Безпечні літні канікули 2022. 

              Правила поведінки під час літніх канікул.

 

Безпечні літні канікули 2022. Правила поведінки під час літніх канікул.

Переглянути відео.

https://www.youtube.com/watch?v=vBiNldHblXk



 

                                                   Пам'ятка
                        
Безпечної поведінки під час літніх канікул

     Ось і розпочинаються літні канікули. Пам'ятайте, що літні канікули - це можливість  набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах.

Бажаю усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей!

      Але також закликаємо Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:

- Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.

- Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.

- Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

- Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.

- Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.

- Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.

- Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

- Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

- Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.

- Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

 



 Пам`ятка з техніки безпеки на літніх канікулах

 1. Правила дорожнього руху

•     ходити тільки по правій стороні тротуару;

•     дорогу переходити не поспiшаючи;

•     не можна переходити дорогу навскіс;

•  переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини  зупинитися i подивитися направо;     

•  якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд  зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;

•  якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти  назустріч транспорту, що рухається. 

 2. Правила електробезпеки

•  Під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з  розетки за шнур;

•  категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;

•  не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під  напругою;

Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

 3. Вибухонебезпечні предмети

• До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;

• забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;

• не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;

• виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, школу, вiйськкомат.

 4. Правила протипожежної безпеки

• Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;

• гра з вогнем — одна з причин пожежi;

• дотримуйтесь правил протипожежної безпеки під час відпочинку на природі.

 5. Правила поведiнки на водi

• Купатися можна тiльки в сонячну безвiтряну погоду при температурі повiтря не нижче 20—250 С i води — не менш нiж 18—200С;

• купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;

• забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати;

• не запливайте за знаки огорожi акваторiї пляжу;

• грубi iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;

• не забруднюйте воду та берег;

• не подавайте хибних сигналiв тривоги;

• не користуйтесь надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання.




  6. Правила культури поведінки (правила в громадських місцях)

• Завжди прагнiть бути культурною людиною;

• поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;

• поважайте старших, не будь грубим;

• не гуляйте пiзнiше 21 години;

• не сидiть цiлодобово бiля телевiзора, комп’ютера;

• бiльше читайте художньої лiтератури.

 7. Категорично забороняється

• Ходити на територiї новобудов;

• купатися без догляду дорослих;

• розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;

• iздити на велосипедi, роликах, скейтах  на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.

  8. Суворо дотримуйтесь правил:

• дорожнього руху;

• користування газовими, електричними приладами;

• поведiнки дiтей на водi;

• протипожежної безпеки.

                       Гарних та безпечних вам канікул!

 

20.05.2022

   

День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу

 

    Сьогодні, 18 травня,  в Україні  відзначається День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу . У цей день 78 роки тому за рішенням Держкомітету безпеки кримські татари  на десятиліття були позбавлені своєї Батьківщини.





     Чому так сталося? Адже протягом століть, кримські татари, як і багато інших малих народів, проживали пліч-о-пліч  на території Російської імперії, а згодом і СРСР. Можна говорити про те, що кримські татари, колись, у сиву давнину. були ворогами українського народу: вони здійснювали спустошливі напади на українські землі, забирали в полон жінок та дітей , яких по Чорному шляху вели в Крим і продавали на невільничому ринкові в Кафі.  Діставалося і кримським татарам від козаків. Як не парадоксально, але така протидія породила міцні антропологічні та культурні зв’язки між двома народами. І коли у 1918 році постало  питання про те, до кого приєднатися – до Росії чи України, кримці схилялися до союзу з Україною.

Навіть прапори у нас схожі .

     11 травня 1944 постанова ДКО №5859 «Про кримських татар» була підписана Сталіним. За цим підписом розпочалася примусова депортація кримців із Криму. Так, одним розчерком пера комуністичних правителів СРСР була вирішена доля цілого народу на наступні півстоліття. Мотивацією цього жахливого акту, стало звинувачення всіх осіб цієї національності у колабораціонізмі – співпраці з німецькими фашистами під час окупації півострова. Однак у тогочасній пресі ця акція отримала велемовну назву – «очищен Під час депортації з території Криму було виселено всіх кримців. 183 000 кримських татар було депортовано в безлюдні землі Східної Азії. Під час депортації та в перші роки після неї  80 000 кримських татар загинуло.  Такі дїї було визнано геноцидом кримськотатарського народу.




   15 травня 2016 році на Міжнародному музичному конкурсі «Євробачення» перемогу здобула  Джамала  - громадянка України, але кримська татарка за етнічним походженням. І саме ці рядки, які ви щойно прослухали, пролунали на сцені в Стокгольмі. У цій пісні Джамала розповіла історію своєї бабусі Назил-Хан, що пережила жахіття депортації. Історія давня, але вона тісно пов’язана з сьогоденням. Адже як і багато років  назад кримські татари змушені були покинути рідні домівки через анексію Росією Криму. Ті, хто залишились -  піддаються серйозним національним та релігійним утискам. Цією піснею Джамала  ще раз нагадала світові про проблеми кримськотатарського народу. Пісня надзвичайно лірична і в той же час сповнена глибокого трагізму.

Перегляд відео.

https://www.youtube.com/watch?v=ShsmKAw3U-E



     9 травня - День Європи

                      9  травня в Європейському союзі та інших країнах континенту святкують День Європи, яке є символом ЄС і  відзначенням миру та єдності на континенті.

Чому в Європі відзначають таке свято? 
Чому це важливо? 
Чому в Україні відзначають День Європи?
Мої європейські цінності
Європейський Союз має 6 базових цінностей: 
 - повага до людської гідності - джерело усіх прав і свобод людини, людська гідність є непорушною, її має кожна людина, що народилася, її потрібно поважати і захищати.
 - свобода - можливість людини робити вибір та приймати рішення, які впливають на її життя та життя суспільства; це і свобода пересування, й індивідуальні свободи, такі як повага до приватного життя, свобода думки, релігії, зборів, вираження поглядів та інформації тощо.
 - демократія - відповідальність і прозорість дій влади, закони, що відображають інтереси суспільства, і врахування думки громадян під час ухвалення владою важливих рішень. ЄС функціонує на представницькій демократії. Європейські громадяни користуються політичними правами. Кожен дорослий громадянин ЄС має право балотуватися кандидатом і голосувати на виборах до Європейського парламенту. 
 - рівність -  рівні права для всіх громадян перед законом і недискримінація за будь-якою ознакою: статтю, кольором шкіри, віком, національністю, соціальним статусом тощо. 
 - верховенство права - ніхто не може бути вище права. Закони і правила єдині для всіх незалежно від будь яких ознак чи статусу. Право і справедливість підтримуються незалежною судовою системою.
 - повага до прав людини -  визнання того, що всі люди народжуються вільними та рівними у своїх правах. Ці права охоплюють різні сфери. 
Ці цінності об’єднують держави-члени, і до союзу не може входити жодна країна, яка не визнає ці цінності.
Головна мета Європейського Союзу – захищати ці цінності в Європі та сприяти миру та добробуту громадян країн-членів.
 Європейський парламент зі свого боку дбає, щоб ці цінності були відображені у законодавстві Європейського союзу.
Отже, Європейський Союз – це сім’я демократичних Європейських країн, які об’єдналися заради миру та процвітання.
 Тому інтеграція до європейської спільноти ( спільні громадянські, політичні, економічні та соціальні права)  важлива та необхідна  для розвитку України!



                                          6 травня 2022р.




«День    матері – дата та традиції   свята»


 

У цей день заведено поздоровляти  матерів і приділяти їм особливу увагу.

Щороку  навесні в Україні відзначається день матері – одне з головних родинних свят, присвяченена  найріднішій  жінці в житті  кожної  людини. Так, у США День матері  отримав  офіційний статус ще в 1914 році.

Історія свята в Україні

День матері серед української громади вперше  влаштував Союз українок  Канади в 1928 році. Наступного року свято відзначили у Львові. Ініціатором стала редактор тижневика "Жіноча доля" Олена  Кисілевська. У тому ж році Союз українок  ініціював  впровадження свята День матері на Тернопільщині. Але через 10 років  радянськавлада заборонила це свято.

В незалежній   Україні День матері  було  встановлено указом президента України в 1999 році. Цей день – чудовий привід приділити  увагу матерям, висловити їм  теплі  почуття і підкреслити  їх  величезну роль в будь-якій  сім'ї.

 


Традиції  святкування в світі і Україні

День матері не у всіх  країнах  відзначається  саме у другу неділю  травня.   Розрізняються  і традиції  святкування. Наприклад, в США і Австралії в День матері до одягу  прикріплюють  квітку   гвоздики. До того ж, колір  квітки  важливий: гвоздику будь-якого  кольору, крім  білого, носить той, чия мати жива, а біла  квітка - той, чия мати померла.

У Мексиці на День матері в церквах на католицьких  мессах обов'язково виконують особливу  пісню: "Lasmañanitas", після чого влаштовують святкові обіди. В Австрії у другу неділю травня в усіх ресторанах з'являється спеціальне меню для мам.

Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії  виступила з ініціативою  вшановування  матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних  установ, законодавчих  органів, видатних  осіб   з  пропозицією один день у році  присвятити  вшануванню  матерів.  Її  старання  увінчалися  успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті   це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама – найголовніша  людина для своїх  дітей.

Безумовно, День матері – це  одне з самих зворушливих свят, тому що  кожен з нас з дитинства і до своїх  останніх  днів  несе в своїй  душі  єдиний і неповторний образ - образ своєї  мами, яка все зрозуміє, простить, завжди  пожаліє і буде самовіддано  любити  незважаючи   ні на що.

Щастя й краса материнства в усі  століття  оспівувалися  кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки  шанована в державі  жінка, яка виховує  дітей, можна  визначити  ступінь  культури й благополуччя  суспільства. Щасливі  діти  ростуть в дружній  родині й під  опікою  щасливої  матері.  В цей день ми від   усієї  душі  вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей  ваші  нескінченні   турботи, терпіння, любов і відданість.

В Україні День матері  відзначається  у другу неділю  травня. Цього року   воно  припадає на 10 травня  відповідно до Указу Президента України  від 10 травня 1999 року № 489/99. Міжнародний день матері сьогодні  відзначається  більш  ніж у 40 країнах  світу, хоча дата свята в різних  країнах  відрізняється.  У  більшості  випадків, День матері  відзначають  навесні, в період   з березня по травень.  У багатьох  країнах  світу  відзначають  День матері 13 травня.

День матері – традиції

У цей день заведено поздоровляти  матерів і приділяти їм  особливу   увагу. У США і країнах  західної  Європи  існує практика прикраси одяг  у  квіткою  червоної   гвоздики, якщо мама жива, і білої, якщо  її  вже   немає. Багато  також   намагаються в цей день відвідати   своїх  батьків, навіть   якщо вони живуть    далекоЯкщо   можливомті   привітати   маму особисто   немає,   на допомогу   прийде   інтернет.   Теплі слова та електронна   листівка в месенджері   ніколи   не будуть  зайвими



«День пам’яті та примирення»

Епіграф: «Тільки той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього.»

8  травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення. Завдяки Указу Президента виданий у 2015 році Україна розпочинає нову традицію святкування 8  травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію №A/RES/59/26, в якій проголосила 8  травня Днем  пам’яті та примирення.

Квітка маку в українські традиції


В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака, крові, смерті. В останніх з перелічених значень квітка часто згадується в українських народних піснях та думах, особливо козацької доби: «Ой, з могили видно всі долини, – сизокрилий орел пролітає: стоїть військо славне Запорізьке –  як мак процвітає...». У відомій пісні «Ой, ти, Морозенку, славний козаче», мак згадується поруч зі смертю козака: «…Обступили Морозенка турецькії війська. По тім боці запорожці покопали шанці; Ой, впіймали Морозенка у неділю вранці. Ой, недаром ранесенько той мак розпускався, – Ой, уже наш Морозенко у неволю попався…». Образ маку нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну.

З народної творчості мак як символ пов'язаний із війною та військом перейшов у художню літературу. В Івана Франка:  «Гей, Січ іде, красен мак цвіте! Кому прикре наше діло, Нам воно святе». Легенду про мак обробив Михайло Стельмах у творі «У долині мак цвіте»: «…Ординці воїна скришили, на землю впало тіло біле і, наче зерно, проросло, а влітку маком зацвіло…». Одна з героїнь присвяченого Другій світовій війні роману Олеся Гончара «Прапороносці» гине в долині червоних маків.

 

 

Квітка маку в українські традиції

В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака, крові, смерті. В останніх з перелічених значень квітка часто згадується в українських народних піснях та думах, особливо козацької доби: «Ой, з могили видно всі долини, – сизокрилий орел пролітає: стоїть військо славне Запорізьке –  як мак процвітає...». У відомій пісні «Ой, ти, Морозенку, славний козаче», мак згадується поруч зі смертю козака: «…Обступили Морозенка турецькії війська. По тім боці запорожці покопали шанці; Ой, впіймали Морозенка у неділю вранці. Ой, недаром ранесенько той мак розпускався, – Ой, уже наш Морозенко у неволю попався…». Образ маку нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну.

З народної творчості мак як символ пов'язаний із війною та військом перейшов у художню літературу. В Івана Франка:  «Гей, Січ іде, красен мак цвіте! Кому прикре наше діло, Нам воно святе». Легенду про мак обробив Михайло Стельмах у творі «У долині мак цвіте»: «…Ординці воїна скришили, на землю впало тіло біле і, наче зерно, проросло, а влітку маком зацвіло…». Одна з героїнь присвяченого Другій світовій війні роману Олеся Гончара «Прапороносці» гине в долині червоних маків.

 


Мак як символ пам'яті у світі

Появу цього символу пов'язують з віршам двох людей: канадського військового лікаря Джона МакКрея та працівниці Християнської асоціації молодих жінок Мойни Майкл. Перший під враженням боїв у Бельгії у 1915 р. написав твір «На полях Фландрії», що починався словами: «На полях Фландрії розквітли маки/Між хрестами ряд за рядом». Друга 1918 р. написала вірша «Ми збережемо віру», в якому обіцяла носити червоний мак в пам’ять про загиблих. Саме Мойні Майкл в листопаді того ж року причепила червоний шовковий мак на пальто. У 1920 р. Національний Американський легіон прийняв маки в якості офіційного символу, а у 1921 р. червоні маки стали емблемою Королівського Британського легіону. В Польщі червоні маки є символом перемоги 11-18 травня 1944 р. Другого корпусу ген. Андерса в боях за гору Монте-Кассіно в Італії. Приспів до популярної військової пісні того часу починається словами «Червоні маки на Монте-Кассіно/Замість роси пили польську кров».

 

Мак як символ пам'яті в Україні

Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни та гасло. Минулорічним було «Ніколи знову».

Цього року за нагоди 70-тої річниці перемоги над нацизмом ми пропонуємо нове гасло: “Пам'ятаємо. Перемагаємо”. Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.



29.04.2022
«Іншої землі у нас не буде, нам потрібно нашу зберегти»
Сьогодні ми згадаємо дуже важливу дату в історії України 
26 квітня  - 36 річниця техногенної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.
У цей день Україна згадує героїзм рятувальників та жертв найбільшої в історії людства техногенної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталася 1986 року.
Цьогоріч, під час військових дій на території України, Чорнобильська АЕС знову опинилась під загрозою.
І тому вже сьогодні, у річницю катастрофи, ми ще раз говоримо про неймовірний героїзм персоналу ЧАЕС, адже лише 20 березня 2022 року відбулася часткова ротація персоналу і евакуація осіб, які знаходились на станції. І сьогодні, у 36 річницю, ми схиляємо голову не тільки перед минулим, але й перед теперішнім героїзмом персоналу ЧАЕС, енергетиків та рятувальників.

22 квітня

Всесвітній день Землі

Яка прекрасна наша планета! Сьогодні вона іменинниця! 22 квітня, не звичайна дата! Сьогодні жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі.

Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.

 

 Цікава історія походження цього свята. Вона пов’язана з ім’ям Джона Мортона – адміністратора штату Небраска. 19 сторіччя, переїхавши до цього штату, він звернув увагу на факт, що поодинокі дерева пустельної території прерії штату вирубувалися для будівництва житлових будинків та їх опалення. Джон Мортон запропонував проведення дня, присвяченого благоустрою, із заохоченням призами тих, хто посадить найбільше дерев. Лише за один день було висаджено понад 1 млн. дерев. Після цього у 1882 році в штаті Небраска 22 квітня було проголошено офіційним святом – Днем Дерева.

Вперше День Землі відсвяткували у 1970 році в США. Ця акція мала такий успіх (до акції приєдналось 20 млн. людей), що її вирішили зробити щорічною. Згодом свято поширилося і зараз відзначається по всій планеті.

У 2009 році на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН це свято було проголошено міжнародним.

Нашу голубу планету часто порівнюють з величезним космічним кораблем, який летить просторами Всесвіту. А людство – екіпаж цього корабля. Красиве і мудре порівняння. Але ми всі повинні осмислити, що у нашого космічного корабля немає аварійного виходу. Тому й лунає сьогодні: «Тривога на космічному кораблі «Земля»! Майбутнє Землі у небезпеці!»

                  Памятайте!

Кожної години на нашій планеті :

§     1700 акрів продуктивної землі стає пустелею!

§     Близько 200 дітей помирають з голоду!

§     55 чоловік отруюються і гинуть від пестицидів і хімічних речовин!.

§     1000 чоловік вмирають від отруєння водою!

§     2000 тонн кислотних дощів випадає в Північній півкулі!

§     5-6 видів тваринного чи рослинного світу зникають!

 

Кожної хвилини:

§     Знищується більше 51 акра тропічних лісів!

§     Використовується близько 35 000 барелів нафти!

§     Знищується 50 тонн родючого ґрунту через неправильне його використання !

§     Виділяється більше 12 000 тонн вуглекислого газу в атмосферу!

Пропоную вікторину

Сонячна система




1.     Сонце – це джерело… .

2.     Скільки планет у Сонячній системі?

3.     Сонце – це… .

4.     Наука про небесні тіла.

5.     Шлях, по якому планети рухаються навколо Сонця, - … .

6.     Природний супутник Землі - … .

7.     Температура на поверхні Сонця - ….

8.     Скупчення зір - … .

9.     Що означає слово «комета»?

10.  Основний астрономічний прилад для спостережень.

11.  Падаючі зірки – це… .

12.  Яку планету називають «червоною планетою»?

13.  Частина твердих речовин у космічному просторі.

14.  Навколо якої планети є кільце?

Земля – планета Сонячної системи




1.     Модель Землі – це… .

2.     Уявна лінія, навколо якої обертається Земля, називається… .

3.     Основні сторони горизонту – це… .

4.     У скільки разів зменшено (або збільшено) справжні розміри предметів і відстані між ними, вказує… .

5.     Точне креслення вигляду предметів зверху називається… .

6.     Прилад для визначення сторін горизонту – це… .

7.     Час, за який Земля робить повний оберт навколо своєї осі, називається… .

8.     Зменшене у багато разів зображення на площині всієї поверхні Землі або її частини за допомогою масштабу й умовних знаків – це… .

9.     Лінії на глобусі, які з‘єднують Північний та Південний полюси і проведені згори вниз, називаються… .

10.  Частина земної поверхні, яку можна бачити навколо себе, називають… .

11.  Уявна лінія, яка проходить на однаковій відстані від Північного і Південного полюсів, називається… .

12.  Час, за який Земля робить повний оберт навколо сонця, називається… .

13.  Лінії на глобусі, які проведені зліва направо, називаються… .

14.  У якому місці на Землі тривалість дня дорівнює тривалості ночі?

 

Материки й океани




1.     На якому материку все «навпаки»?

2.     Найвологіший на Землі материк.

3.     Який материк є батьківщиною домашньої кішки?

4.     Найбільший на земній кулі материк.

5.     Третій за площею материк нашої планети.

6.     Материк – «королева холоду».

7.     Найсухіший материк.

8.     Найтепліший серед океанів.

9.     Найменший океан нашої планети.

10.  Батьківщина найменших птахів колібрі.

11.  Океан, який не омиває Європу, але назву йому дали європейці.

12.  У якому океані морські течії двічі на рік змінюють свій напрямок на протилежний?

13.  На якому материку росте єдина у світі вічнозелена рослина вельвічія?

14.  Північний Льодовитий, Індійський, Атлантичний, Тихий океани – разом це…

 

Україна на планеті Земля




 

1.     Ділянки земної поверхні високо підняті над рівнинами – це… .

2.     Гірські луки Карпат – це… .

3.     Україна межує з такими державами:….

4.     «Морське око» - це… .

5.     Будова гори чи горба:… .

6.     Край, багатий на ліси, ріки, болота, озера - … .

7.     Ряд гір називають… .

8.     Велике заглиблення з крутими схилами на поверхні Землі називають….

9.     Верхній пухкий родючий шар Землі – це… .

10. Найвища вершина Карпат - … .

11.  Нерудна корисна копалина з гострим характерним смаком - … .

12.  Річка, яка в давнину «стерла дні на піску» - … .

13.  Гори бувають:… .

14.  Найродючіший ґрунт – це… .



 15 квітня

Якщо поруч незрозумілий предмет…

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=5vJJxePZhb4&feature=emb_logo

               

       Збереження психічного здоров’я дітей

Світ кожної дитини є неповторним і особливим, і ми, дорослі, докладаємо всіх зусиль, аби вони мали благополучне життя.

Усвідомити важливість та цінність психічного здоров’я, зрозуміти його спектральність, дізнатися, як саме діяти в різних ситуаціях – це кроки, які кожен з нас може робити вже зараз.

Діти є  дуже вразливими до змін, які відбуваються у їхньому житті, особливо якщо ці зміни несуть негативне забарвлення. Тому важливим постає саме збереження цілісності дитячої особистості, дитячого здоров’я, зокрема – психічного.

Психічне здоров’я – це динамічний процес психічної діяльності, якому властиві детермінованість психічних явищ, гармонійний взаємозв’язок між відображенням обставин дійсності і ставленням індивіда до неї, адекватність реакцій на оточуючі умови.

Діти, перебуваючи в тих умовах воєнного стану і спостерігаючи ситуацію навкруги, відчувають страх, через нерозуміння чому саме це відбувається в їхньому житті. Тому, дорослим необхідно докладати зусиль, аби вплив негативних факторів на здоров’я дитини був якнайменшим.

 


08 квітня

Виховна година

 

Актуальна інформація




   01 квітня

 

Контакти  щодо психологічної підтримки

 

Цілодобова лінія психологічної підтримки  «Між нами» Львівський міський центр соціальних служб— 0800307305. Дзвінки з будь-яких операторів — безкоштовні.

Цілодобова безоплатна правова допомога /Free Legal Aid. –

0 800 213 103. Консультування з правових питань.

Центр психосоціальної підтримки НаУКМА та БО «Голоси дітей». Гаряча лінія для дітей (08.00 – 22.00)  096 039 22 58;    099 198 57 95; 063 558 12 82.

Гаряча лінія НУО «Людина в біді» Безкоштовні психологічні консультації (24/7) 0 800 210 160.

Центр-Ресурс Професіонал. Системний сімейний психотерапевт. 09.00 – 20.00 тел у Польщі +4873 311 52 96. Вайбер, телеграм:

(067)-718-99-66    (063)-721-04-63     (066)-219-09-73.

Сильне емоційне потрясіння, стрес, відчуття небезпеки можуть викликати у вашої дитини психологічну травму. Читайте нижче, як визначити, що у вашої дитини психологічна травма, та як ви можете їй допомогти. Якщо дитині потрібна допомога спеціаліста - можна звертатися на дитячу гарячу лінію нашого партнера Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine, яка працює в онлайн режимі. Щоб отримати консультацію пишіть:

Фейсбук - https://www.facebook.com/childhotline.ukraine/

Інста - https://www.instagram.com/childhotline_ua

Telegram - @CHL116111

 

Безкоштовна інтернет-платформа психологічної допомоги "Розкажи мені". Для отримання допомоги потрібно коротко описати свій запит і надіслати заявку за цим посиланням (  https://tellme.com.ua)

Модератори платформи підберуть спеціаліста, і він якнайшвидше зв'яжеться з вами. Консультації проводяться безкоштовно у режимі онлайн.

Крім того, команда Інституту когнітивного моделювання зі співпраці з кафедрою медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету імені Богомольця та спеціалістами проекту "Друг" розробила бот першої психологічної допомоги. Він стане в нагоді в перші години після травматичної події - з ним можна ознайомитися, перейшовши за посиланням

( https://t.me/friend_first_aid_bot)

 


25.03.2022 Тема: ОСНОВИ МЕДІАГРАМОТНОСТІ ТА МЕДІАГІГІЄНИ 

В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

інформація за посиланням

https://docs.google.com/document/d/1jFM3X0-bbAHrE047Xrbj9lRFejgHzqHb/edit?usp=sharing&ouid=116832971234452481107&rtpof=true&sd=true

18.03. Тема: Правила поведінки під час артилерійських обстрілів

ПАМ’ЯТКА ДІЇ НАСЕЛЕННЯ
ПІД ЧАС АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ
Дії під час артилерійського обстрілу житлових масивів
Про початок обстрілу ви можете дізнатися почувші віддалені звуки пострілів, гуркіт та спалахи від пуску ракет. У вас є декілька хвилин (або декілька секунд при ракетному обстрілі), щоб сховатися.
ЯКЩО ОБСТРІЛ ЗАСТАВ ВАС НА ВУЛИЦІ
Негайно лягайте на землю (канаву, яму), щільно притуліться до будь-якого виступу: бордюру, клумби, паркану бетонної конструкції та накрийте голову руками. Найчастіше причиною поранення є не пряме влучення снаряду, а результат попадання уламків та вплив вибухової хвилі. Снаряди та міни відриваються в верхньому шарі ґрунту, уламки після підриву летять на висоті 30-50 см. над поверхнею землі.
ЯКЩО ОБСТРІЛ ЗАСТАВ ВАС В БУДІВЛІ
Негайно зійдіть в найближче укриття (підвал). Якщо артилерійський обстріл застав вас у будинку зненацька і не лишилося часу зреагувати, швидко йдіть до кімнати віддаленої від напряму звідки ведеться обстріл. Лежачи або сидячи притуліться до несучої стіни. Найчастіше осколки потрапляють у приміщення через вікна. Якщо є можливість завчасно заклейте скло вікон скотчем або забарикадуйте шафами, це врятує вас від уламків скла. Якщо обстріли є постійними, необхідно завчасно забарикадувати вікна мішками з піском, важкими меблями, речами.
ЯКЩО ПІД ЧАС ОБСТРІЛУ ВИ ЗНАХОДИТИСЯ У ТРАНСПОРТІ
(маршрутному таксі, тролейбусі) Попросіть водія зупинити транспортний засіб.
Вийдіть з транспортного засобу та відбіжіть від дороги в напрямі від багатоповерхівок та промислових об’єктів, ляжте на землю та закрийте голову руками.
Якщо вибухи застали вас у дорозі на власному автомобілі – не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу. Зупиніться вийдіть з автомобіля та відбіжіть якомога далі від дороги.
ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО УКРИТТЯ
Воно має бути заглибленим і разом з тим знаходитися подалі від споруд, які можуть обвалитися на вас зверху при прямому попаданні, або можуть спалахнути. Ідеальний захист дає траншея чи канава (подібна до окопу) глибиною 1-2 метри, на відкритому місці.
УКРИТИСЯ ПІД ЧАС АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ МОЖНА:
- у спеціально обладнаному укритті;
- у будь-якій канаві, траншеї, ямі;
- у трубі водостоку під дорогою;
- вздовж високого бордюру чи підмурку паркану;
- у підвалі будинків;
- в оглядовій ямі гаражу, станції технічного обслуговування.
Використовуйте позначки на домах, які вказують напрямок до найближчого укриття.
НЕ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ УКРИТТЯ:
- під’їзди будинків;
- місця під технікою (вантажівкою, автобусом);
- проходи поміж штабелями, контейнерами, будівельними матеріалами.
ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ
Одразу не покидайте укриття! Обережно підніміться, уважно огляньте місцевість навколо себе, пересувайтесь не кваплячись та уважно оглядайте маршрут руху, ноги ставте на вільну від уламків поверхню. Не піднімайте з землі незнайомі вам предмети. Снаряди можуть бути касетними і місцевість в результаті застосування спеціальних боєприпасів може бути замінована. Бойові елементи касетних боєприпасів та снаряди які не підірвалися можуть вибухнути від найменшого дотику. Уважно слідкуйте за дітьми і підлітками, не дозволяйте їм торкатися до будь яких предметів.

Будьте пильними! Бережіть своє здоров’я і життя!



18 лютого   пятниця

День Небесної Сотні















16 лютого   середа

 Державне свято «День єднання»








4 лютого           Виховна година.

Тема. «Самоорганізація у навчанні або як можна навчатися самостійно»

1.Переглянь відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=3IxztgM0ZVo

 

https://www.youtube.com/watch?v=rzjtpVa06UI










29 січня Україна  вшановує пам'ять Героїв битви під КрутамиКрути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.



27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.





28 жовтня: День визволення України від фашистських загарбників

 

«Нищити все до останньої зернини…»

22 червня 1941 року. Світає. Українці додивляються останні  сни. У цей час на голови радянських бійців частин, дислокованих неподалік радянсько-польського кордону, вже сиплються бомби і падають артилерійські снаряди. За 30-40 хвилин літаки «Люфтваффе» скинуть свій смертоносний вантаж і на голови киян, а передові підрозділи німецького вермахту  почнуть стрімке просування українською землею. І,  розгромивши за 2 дні  22-й механізований і 27-й стрілецький корпуси під Луцьком і Володимир-Волинським, за тиждень господарюватимуть у Львові, а  19 вересня – у Києві. А 22 липня 1942 року  під німецьким чоботом опиниться вся Україна.....


       
Любі діти. 

Прошу вас переглянути матеріал про цю знаменну для нашої країни подію за посиланням:

https://naurok.com.ua/prezentaciya-vizvolennya-ukra-ni-vid-nacistskih-zagarbnikiv-188956.html

 

https://naurok.com.ua/prezentaciya-na-temu-shlyah-peremogi-do-dnya-zvilnennya-ukra-ni-vid-nimecko-fashistskih-zagarbnikiv-141242.html